Rezervovat

Historie restaurace Satchmo v Hradci a současná vize

Historie domu v Dlouhé čp. 96 vedle Klicperova divadla

Objekt patřil do souvislé řady domů již od konce 13.století. Byl to právovárečný měšťanský dům a svou hlubokou gotickou zástavbou sahal až k středověkým hradbám. Kolem roku 1864 byla v přízemí domu čp. 96 hospoda s názvem Drátenická beseda. Majitel v roce 1875 přejmenoval hospodu na Zlatou husu, která fungovala do roku 1892. Následně byl dům prodán městu Hradec Králové, které v objektu vybudovalo obecní kuchyni. Provoz obecní kuchyně skončil po první světové válce. V roce 1992 se dům nacházel v dezolátním stavu a bylo rozhodnuto o jeho rekonstrukci a vybudování restaurace.

Vznik Jazzového klubu s názvem Satchmo

Zásadní stavební rekonstrukce, která dala prostorům současnou podobu, proběhla na přelomu 20. a 21. století společně s opravou Klicperova divadla. Z původní budovy se podařilo zachránit prostory Masshausu s dochovanými klenbami I.NP, kde se v současné době nachází hlavní vstup a denní část restaurace. Po přestavbě historického objektu na restauraci a jazzový klub bylo také rozhodnuto o tom, že podnik dostane název Satchmo - po legendárním jazzovém hudebníkovi Louisi Armstrongovi, známém právě pod touto přezdívkou.
Satchmo - jazzový klub provozovalo několik restauratérů, kteří se zde střídali. Bylo zde možné dostat prvotřídní staročeské speciality, moderní gastronomii nebo mexickou kuchyni. V hudebním klubu se hrál nejen jazz, ale i další žánry bez konkrétního programového směru. Přímo v Satchmu bylo založeno několik kapel. 

Znovuotevřená restaurace a jazz klub Satchmo

V létě 2010 jsem převzal Satchmo restauraci a jazz klub - v té době už delší dobu zavřené - s cílem znovu oživit tento kouzelný prostor.
Mým prvotním cílem bylo využívat prostory především jako restauraci navazující na svoji dlouhou hostinskou historii. Jelikož jsem neměl zkušenosti s dramaturgií hudebního klubu, chtěl jsem koncerty nejprve zachovat pouze jako okrajové zpestření nabídky. Krátce po otevření a doznění jednoho takového koncertu, mě však oslovil Josef Strnad a Otto Štantejský ze skupiny Art Jazz Band. Tento večer vznikla dohoda o spolupráci a zaštítění hudební produkce touto skupinou hudebníků, známou také jako „swingoví veteráni." Tím ožil také Satchmo - jazzový klub.

Jaké jsou naše další cíle?

Zajistit místo pro mladé a začínající umělce. Místo, kde se sejdou staří přátelé i náhodní kolemjdoucí. Místo, kde se tvoří vzpomínky, které žije současností a kde se plánuje budoucnost. To vše jde snáze, když je člověk sytý a má dobré pití. Přejměte tedy naše pozvání do restaurace a jazzového klubu Satchmo. Těšíme se na společně strávené příjemné chvíle.

Otvírací doba

Út - Čt 10.00 - 23.00

Pá - So 10.00 - 24.00

Ne - Po zavřeno

aktuality

starší aktuality »

newsletter nekuřácké restaurace Satchmo Hradec Králové odebírejte náš newsletter a získejte

  • dárkové poukazy zdarma
  • upozornění na koncerty
  • nové týdenní jídelní lístky
  • a další výhody...

zjistit více o newsletteru »

zákaznická karta nekuřácké restaurace Satchmo Hradec Králové pořiďte si Satchmo card a získejte

  • slevu na konzumaci
  • dárky k narozeninám
  • přednostní rezervace na koncerty
  • a další výhody...

více o SATCHMOcard »